Selo Zabrega

Paraćin

FK Polet je osnovan 1956. god.

U sezoni 1969/70. postaje jedan od boljih klubova opštinske lige, kada osvaja treće mesto; i nadalje se nalazi u gornjem delu tabele.

U sezoni 1974/75. osvaja prvo mesto i nastavlja takmičenje u regionalnoj ligi (današnja okružna liga). Utoj ligi ostaje tri sezone sve do 1978/79. kada ispada iz lige, i nastavlja takmičenje u I Opštinskoj ligi. U sezoni 1984/85 osvaja drugo mesto.

U sezoni 2001/02 osvaja prvo mesto i nastavlja takmičenje u međuopštinskoj ligi.U toj ligi se takmiči do 2004/05. ali kao domaćin nije igrao na svom terenu, već su koristili teren u Stubici i Popovcu.U to vreme počinje igradnja stadiona u selu, a radove finansira PP POLET iz Paraćina. 2005.god je završena izgradnja novog stadiona i bilo je svečano otvaranje gde su pozvani svi nejkadašnji igrači koji su igrali za klub. Revijalnom utakmicom najstarijih igrača i tadašnjih igrača otvoren je novi stadion koji se zove Tvrđava. Može se slobodno reći da je jedan od najlepših u Pomoravlju, od sezone 2005/06. nastavlja takmičenje u I Opštinskoj ligi gde se i danas takmiči.

2007 .god igra u finalu Opštinskog kupa ali ne osvaja kup.
U sezoni 2008/09. osvaj treće mestou ligi, i 2009.god postaje pobednik Opštinskog kupa.
Nastavlja takmičenje u većem rangu za kup Srbije.

U prvom kolu savladao je ekipu Sloge iz Donjeg Vidova sa 4:2.
Naredni protivnik u drugom kolu je FK Jedinstvo iz Paraćina.

U sezoni 1974/75 kada je klub osvojio prvo mesto u Opštinskoj ligi odigrala se dramatična utakmica sa FK BSK iz Buljana.
Utakmica je odigrana u proleće 1975. god, i bila je veoma interesantna i dramatična.
U drugom poluvremenu otprilike oko 20 min pre kraja utakmice počela je da pada jaka kiša. Tako da su se gledaoci dosta razišli. Oni koji su ostali imali su šta da gledaju.

Na osam minuta pre kraja utakmice rezultat je bio 5:3 za ekipu iz Buljana.
U teškim uslovima za igru ekipa iz Zabrege je za osam minuta uspela da postigne tri gola, tako da je rezultat okrenula u svoju korist, i zabeležila je pobedu sa rezultatom 6:5.

Posle te utakmice, izmišljena je jedna pesma vezana za ovu utakmicu, koja se dugo prepričavala tada.